سئو تکنیکال بخشی از فعالیت‌های سئو است که در زمینه‌ی فنی سایت و سرور به انجام می‌رسد. سئو تکنیکال بخشی از فعالیت‌ها است که خارج از محتوای سایت است و به طور عمده توسط نیروهای فنی که تخصص برنامه‌نویسی و هاستینگ و بهینه‌سازی داشته باشند به انجام می‌رسد.

در سئو تکنیکال چه فعالیت‌هایی انجام می‌شود ؟

سئو تکنیکال به طور عمده با هدف بهبود دسترسی کاربران و موتورهای جستجو به سایت انجام می‌شود. برخی از فعالیت‌های سئو تکنیکال شامل موارد زیر هستند:

  1. بهبود سرعت دسترسی به سایت
  2. کاهش حجم صفحات سایت
  3. اطمینان از در دسترس بودن تمام صفحاتی که باید در دسترس باشند
  4. اطمینان از ارائه‌ی پاسخ‌های صحیح در زمان خطاها یا حالت‌های خاص
  5. عدم وجود مشکلات فنی در طراحی سایت و برنامه‌نویسی
  6. کاهش میزان مصرف حافظه و پردازنده روی مرورگرها
  7. اطمینان از بارگزاری کامل و صحیح صفحات در مرورگرهای مختلف
  8. بهینه‌سازی و تنظیم و تقسیم بار سرور در سایت‌هایی که بازدید زیاد دارند

هدف سئو تکنیکال چیست ؟

سئو تکنیکال می‌تواند باعث کاهش یا افزایش جایگاه سایت شما باشد. اگر سایت در زمینه‌ی فنی مشکلی داشته باشد برای مثال با افزایش بازدید، سرعت آن کاهش پیدا کند یا خطاهای مختلف به کاربران نمایش بدهد، باعث کاهش رتبه‌ی سایت در گوگل خواهد شد.

و در طرف مقابل اگر یک سایت بتواند سریع‌تر و سبک‌تر و پاسخگوتر از رقبا به مشتریان خدمات رسانی کند، می‌تواند نظر مثبت موتورهای جستجو را به خود جلب کند.

اهمیت سئو تکنیکال چیست ؟

سئو تکنیکال برای موفقیت در کسب رتبه‌های برتر کافی نیست ولی وجود آن بسیار ضروری است. سایتی که بهترین محتوا را داشته باشد ولی کیفیت فنی خوبی نداشته باشد، در دستیابی به موفقیت در سئو هم شکست خواهد خورد.

قدم اول و آغازین سئو، بررسی و بهینه‌سازی تکنیکال سایت است تا فعالیت‌های بعدی در زمینه‌ی سئو بتوانند اثربخشی مورد انتظار را داشته باشند.

آیا سئو تکنیکال سخت است ؟

بسته به نوع سایت و میزان پیچیدگی آن ممکن است به متخصصین مختلفی برای بهبود سئو تکنیکال نیاز باشد. به ویژه هنگامی که سایت پربازدید و پر حجم است، بهینه‌سازی‌های تخصصی و با دقتی می‌بایست در آن انجام شوند. در مورد سایت‌هایی که با وردپرس توسعه پیدا کرده‌اند، در اغلب موارد با چند بهینه‌سازی عمومی، تهیه‌ی یک هاست با کیفیت و استفاده از قالب‌ها و افزونه‌های اصولی بیشتر بخش‌های سئو تکنیکال را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *