بخشی جدیدی به صورت آزمایشی به Google Search Console اضافه شده است. در این بخش جدید که در حال حاضر به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و با عنوان Speed قابل مشاهده است، صاحبان سایت‌ها می‌توانند بررسی کنند که وضعیت سرعت صفحات سایت روی موبایل و کامپیوتر رومیزی به چه صورت است.

بخش سرعت در GSC

مرجع جمع آوری این اطلاعات، بازدیدهای واقعی کاربرانی است که از گوگل کروم استفاده می‌کنند. مشکلی که در حال حاضر در این بخش دیده می‌شود این است که به دلیل مشکلات و محدودیت‌های سرعت اینترنت، قریب به اتفاق سایت‌ها جزء سایت‌های با سرعت کم دیده می‌شوند.

به همین دلیل تنها سایت‌هایی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند که تعداد بازدید مشخصی داشته باشند و اگر بازدیدهای سایت کم باشد، امکان مشاهده‌ی سرعت سایت در این بخش مقدور نیست.

قابلیت‌های دیگر

گوگل این قابلیت را نیز فراهم کرده است تا پس از رفع مشکلات سرعت، درخواست بررسی مجدد را ارسال کنیم. این طور که به نظر می‌رسد گوگل نسبت به گذشته اهمیت بیشتری به سرعت سایت‌ها می‌دهد و وزن اثرگذاری آن روی رتبه سئو سایت‌ها را افزایش داده است.

برای بررسی وضعیت سرعت سایت از دید سرورهای گوگل و نه کاربران، می‌توانید با مراجعه به سرویس Google Page Speed Insights، سایت خود را در موبایل و کامپیوتر رومیزی بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *