یکی از معیارهایی که گوگل صفحات را بر اساس آن رتبه‌بندی می‌کند، وضعیت نمایش سایت در موبایل‌ها است. مواردی که توسط گوگل بررسی می‌شوند نکات مختلفی هستند و بر اساس این بررسی‌ها پیام‌های گوناگونی نیز ممکن است در کنسول گوگل دریافت کنید. در ادامه فهرست این خطاها و دلیل هر یک را بررسی می‌کنیم.

Uses incompatible plugins

صفحه‌ی مورد نظر از افزونه‌هایی مثل فلش استفاده می‌کند که روی بیشتر موبایل‌ها قابل استفاده نیست. برای رفع این مشکل باید سایت خود را بازسازی کنید و از ابزارهای وب مدرن برای طراحی سایت استفاده نمایید.

Viewport not set

متاتگ Viewport برای نمایش صفحات سایت روی موبایل ضروری است. اگر سایت شما فاقد این متاتگ باشد، گوگل هشدار مربوط را به شما اعلام می‌کند تا آن را در بخش head سایت خود درج نمایید.

Viewport not set to device-width

مقدار متاتگ Viewport روی سایت‌ها باید device-width باشد تا روی هر دستگاهی با هر اندازه‌ای با کیفیت و اندازه‌ی مناسب به نمایش در بیاید. تعیین مقدار ثابت برای Viewport باعث می‌شود تا سایت در برخی دستگاه‌ها به درستی نمایش داده نشود.

Content wider than screen

محتوای صفحه‌ی شما از Viewport فراتر رفته است. باید دقت کنید که عناصر به کار رفته در طراحی سایت اندازه‌ی متناسب داشته باشند. برای مثال تصاویر بزرگ ممکن است از حاشیه‌های صفحه بیرون بروند و باعث مشکل در نمایش سایت بشوند.

Text too small to read

اندازه‌ی فونت‌های شما باید طوری باشد که روی گوشی‌های موبایل با نمایشگر کوچک قابل خواندن باشد. طبیعی است که میزان متن قابل نمایش در یک صفحه‌ی موبایل محدود است و تلاش برای نمایش مقدار زیادی از متن در یک صفحه‌ی موبایل باعث ریز شدن بیش از اندازه‌ی آن خواهد شد.

Clickable elements too close together

کاربران موبایل برای انتخاب گزینه‌ها یا لینک‌ها از انگشت استفاده می‌کنند. لینک‌های موجود در سایت شما باید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشند و از یکدیگر فاصله داشته باشند تا هنگام ضربه زدن با انگشت به اشتباه، لینک‌های کناری فعال نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *