داشتن حجم و تعداد زیاد محتوا عاملی برای موفقیت شما در سئو نیست. در عوض آن چیزی که باعث بهبود وضعیت سئو سایت می‌شود، داشتن حجم زیاد مطالب خوب است.

هنگامی که مطالب سایت شما تعداد بسیار زیادی داشته باشند و درصد قابل توجهی از آن کیفیت لازم را نداشته باشد، نشانه‌ای از کیفیت پایین سایت به حساب می‌آید.

برای پیشگیری از اینکه سایت شما سایتی با کیفیت پایین به نظر برسد و در نتیجه وضعیت سئو آن آسیب ببیند، سه کار قابل انجام است:

  1. مطالب بی کیفیت را بهبود دهید تا به کیفیت مورد انتظار بازدیدکنندگان برسند.
  2. مطالب بی کیفیت را اگر قابل بهبود نیستند، حذف کنید.
  3. مطالب با کیفیت در سایت منتشر کنید.

حذف محتوا

چه طور تصمیم بگیریم که محتوا باید از سایت حذف شود ؟

پیش‌نیاز تصمیم‌گیری برای حذف مطالب سایت، در اختیار داشتن آمار بازدید تک تک صفحات سایت از سمت گوگل است. پس از جمع‌آوری این آمار، باید بررسی کنید که علت کم بودن بازدید صفحات چیست.

  1. آیا کیفیت صفحات شما پایین است ؟
  2. آیا موضوع انتخاب شده مخاطبی ندارد ؟
  3. آیا موضوع بسیار پر رقابت است و سایت شما در گوگل دیده نمی‌شود ؟
  4. آیا سایت شما مشکل فنی دارد و به این دلیل نمی‌تواند در گوگل رتبه‌های مناسبی کسب کند ؟

بسته به اینکه علت کمبود بازدید مطالب سایت چیست، تصمیم‌های مختلفی قابل اتخاذ است. تا جایی که ممکن است بهتر است مطالب را با هدف سئو بهبود دهید و سعی کنید کیفیت آن را بالا ببرید. ولی اگر امکان انجام این کار وجود ندارد و تصور می‌کنید که مطالب سایت بنا نیست بازدیدکننده‌ای داشته باشند، بهتر است آن‌ها را حذف کنید.

کمبود بازدیدکننده همیشه دلیلی برای پاک کردن مطالب نیست

ممکن است مطلب شما خوب است ولی موضوع به گونه‌ای است که مخاطب کمی دارد. در این صورت مطلب همچنان باید روی سایت بماند زیرا همان بازدیدکننده‌ی کم هم که از محتوای شما رضایت داشته باشد برای بهبود سئو اثر مثبت بر جای می‌گذارد.

پاک نکردن محتوای بی کیفیت چه اثرات منفی دیگری دارد ؟

علاوه بر موتورهای جستجو، کاربرانی که با مطالب بی کیفیت در سایت شما مواجه شوند، دید منفی و قضاوت ناخوشآیندی نسبت به کل سایت شما پیدا می‌کنند و ممکن است برخی از مشتریان خود را از دست بدهید.

مطالب زیاد و بی کیفیت، بخشی از سهمیه بازدید سایت شما توسط گوگل را اشغال می‌کنند و به همین دلیل، مطالب مفید سایت در دوره‌های طولانی‌تری بازبینی خواهند شد. این موضوع می‌تواند در رقابت سئو روی موضوعات مهم و روز اثر بدی به دنبال داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *