استفاده از قالب‌ها و افزونه‌های قفل شکسته و غیرقانونی روی وردپرس دو خطر برای سایت و سئو سایت شما می‌تواند به همراه داشته باشد.

  1. وجود کدهای مخرب روی افزون که از سمت هکرها در آن درج شده است
  2. عدم به‌روزرسانی افزونه در مدت زمان طولانی و امکان رخداد آسیب‌های امنیتی

خطرات امنیتی روی قالب‌ها و افزونه‌ها که در سایت‌های فارسی به فروش می‌رسند هم دور از انتظار نیست. این سایت‌ها اغلب بدون اطلاع و اجازه‌ی سازنده‌ی اصلی افزونه، آن را به فروش می‌رسانند و هر دو خطر فوق ممکن است سایت شما را تهدید کند.

وردپرس

اگر به یک افزونه‌ی خاص روی سایت خود نیاز دارید، بهتر است با پرداخت مبلغی بیشتر، هم اطمینان حاصل نمایید که کدهای اصلی افزونه را از سایت اصلی خریداری کرده‌اید و همیشه سایت شما به روز است. در نتیجه کمترین خطرات، سایت شما را تهدید می‌کند.

آسیب‌های امنیتی و اثر آن روی سئو

همه‌ی آسیب‌های امنیتی، به دنبال سرقت اطلاعات یا پول شما نیستند، بلکه در کدهای مخرب جدید، تلاش برای سوء استفاده از سایت‌ها برای اهداف سئو بیش از گذشته به چشم می‌خورد.

بنابراین اگر سایت شما آسیب‌پذیری امنیتی داشته باشد، ممکن است هدف هکرها، تنها بهبود سئو سایت‌های دیگر با درج مطالب و بک‌لینک‌هایی در سایت شما باشد. کاهی زمانی متوجه این آسیب‌پذیری‌ها می‌شوید که سایت شما از نظر سئو آسیب جدی دیده است و گاهی ممکن است جبران آن غیرممکن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *