خوشبختانه یا متاسفانه توجه به مالکیت معنوی در فضای اینترنت بسیار کمرنگ است و بسیار پیش می‌آید که مطالب منتشر شده توسط سایت شما به صورت دستی یا خودکار به ده‌ها سایت دیگر کپی می‌شوند.

هنگامی که با صرف زمان و هزینه‌ی زیاد، مطالب مفید و موثر در سئو را منتشر می‌کنید، گاهی مشاهده می‌شود که سایت‌های کپی کننده به دلیل استفاده از ربات، فورا مطالب شما را کپی می‌کنند و ممکن است این سایت‌ها به عنوان منبع اصلی مطلب شناخته شوند.

Copy Paste

علاوه بر مقابله و تلاش برای حذف این کپی‌ها، می‌توان این تهدید را با روش‌های فنی به یک فرصت تبدیل کرد.

  1. به طور منظم مطالب سایت را بازبینی کنید و بهبود و تغییر دهید. با ایجاد تغییرات در مطالب قدیمی، سایت شما همیشه منحصر به فرد و پیشرو خواهد بود.
  2. تصاویر موجود در سایت را واترمارک کنید تا سایت‌های کپی کار ناخواسته آدرس سایت شما را در معرض دید بازدیدکنندگان خود قرار دهند.
  3. در میان متن‌ها، نام سایت خود را درج کنید.
  4. در میان متن‌ها، پیوندهای داخلی به سایت خود درج کنید تا در صورت کپی، این لینک‌ها هم همراه آن منتقل شوند.
  5. اگر سایت‌های خاصی که با حجم زیاد مطالب شما را با استفاده از ربات کپی می‌کنند، پیدا کردید، احتمالا با مسدود کردن IP سایت مورد نظر روی هاست، مانع فعالیت ربات آن سایت خواهید شد.
  6. سایت‌های کپی‌کار را به گوگل گزارش دهید.
  7. با انجام تنظیمات روی سرور مانع Hot Linking تصاویر سایت شوید. Hot Link در اصطلاح به معنی استفاده از تصاویر هاست شما روی سایت‌های دیگر است. با انجام این کار، تصاویر موجود در هاست شما فقط روی دامنه‌ی مورد نظر شما بارگزاری می‌شود. همچنین می‌توانید تصاویر تبلیغاتی را به جای تصاویر اصلی به این گونه درخواست‌ها ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *