هنگامی که در وردپرس از افزونه‌های سئو مثل All in One SEO یا Yoast را نصب می‌کنید، یکی از فیلدهایی که زمان نوشتن مطلب جدید به شما نمایش داده می‌شود، «عنوان سئو» نام دارد. این فیلد با هدف بهبود سئو سایت شما و همچنین افزایش CTR در اختیارتان قرار می‌گیرد. در اغلب موارد نیازی به ویرایش این فیلد وجود ندارد و بهتر است آن را به صورت خالی رها کنید.

وردپرس

کاربرد عنوان سئو چیست ؟

عنوانی که برای نوشته‌های سایت خود مشخص می‌کنید، معمولا در چند بخش از سایت نمایش داده می‌شود که حداقل شامل موارد زیر است:

  1. داخل تگ title در بخش head صفحه
  2. داخل تگ h1 داخل متن صفحه
  3. داخل متاتگ‌های شبکه‌های اجتماعی

کاربرد عنوان سئو هنگامی است که بخواهید عنوان نمایش داده شده در تگ title در بخش head را به صورت جداگانه تعریف نمایید. عنوانی که در این بخش نوشته می‌شود، توسط گوگل در نتایج جستجو قابل مشاهده است. استفاده از کلمات کلیدی و تلاش برای جلب نظر مشاهده‌کنندگان نتایج جستجو، هدف اصلی استفاده از این فیلد است.

بنابراین اگر عنوانی که برای نوشته‌ی خود انتخاب کرده‌اید با محتوای نوشته متناسب است و شامل کلمات کلیدی مورد نظر مخاطبان شما نیز می‌شود، نیازی به ویرایش «عنوان سئو» وجود ندارد. ولی اگر به دلیلی عنوان مطلب شما برای جستجوگران از طریق گوگل گویا یا جذاب نیست، بهتر است با درج یک عنوان مناسب در این فیلد از مزایای آن استفاده نمایید.

دقت کنید که با انجام این کار، تولید خودکار عنوان از مدار خارج می‌شود و عین عبارتی که در این فیلد وارد کنید، در گوگل قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که اگر به دلیلی بخواهید عنوان یا محتوای اصلی نوشته را تغییر دهید، باید «عنوان سئو» را هم بازبینی نمایید تا اشتباه یا قدیمی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *