گوگل تلاش می‌کند تا بهترین سایت‌ها را به جستجوگران نشان بدهد. یکی از ویژگی‌های یک سایت خوب این است که علاوه بر ارائه‌ی محتوای خوب، لینک‌های خوبی را نیز در اختیار کاربر قرار بدهد.

لینک

استفاده از لینک‌های خارجی چه مزیتی دارد ؟

مثلا ممکن است شما در مورد آموزش بورس مطلبی در سایتتان داشته باشید، به دلیل اینکه فعالیت تخصصی در بورس به دانش بسیار زیادی نیاز دارد، اینکه بتوانید تمامی اطلاعات مفید برای کاربر را در یک مطلب یا حتی در سایتتان درج کنید، تقریبا غیرممکن است.

در چنین مواقعی لازم است تا سایت‌های مفید دیگر که می‌توانند به خواننده‌ی سایت شما کمک کنند را در اختیار او قرار دهید. با انجام این کار مطلب شما کامل‌تر و از نظر گوگل بهتر به نظر می‌رسد و در نتیجه رتبه‌ی سئو سایت شما بهبود پیدا می‌کند.

مزیت دیگری که استفاده از لینک‌های خارجی برای سایت شما به همراه می‌آورد، این است که گوگل بهتر می‌تواند ارتباط سایت شما را با دنیای وب بشناسد. ممکن است تشخیص موضوع اصلی صفحه‌ی شما برای گوگل مقدور نباشد. با درج چند لینک خارجی دقیق و مفید به سایت‌هایی که گوگل ارزش و مفهوم آن‌ها را می‌داند، می‌توانید خود را در شبکه‌ای از اطلاعات با معنی قرار دهید.

کیفیت لینک‌های خارجی

دقت کنید که همان طور که لازم است مطالب شما با کیفیت باشند، لینک‌های شما هم باید با کیفیت باشند و بتوانند رضایت کاربران را جلب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *