Rich Snippetها کدهایی هستند که توسط طراح سایت یا متخصص سئو در سایت درج می‌شوند تا موتور جستجو بتواند مفهوم بهتری از ساختار و نوع صفحه‌ی سایت شما پیدا کند.

برای مثال ممکن است بخواهید نوع صفحه‌ی سایت خود را به شکل یکی از انواع زیر تعریف کنید:

  1. مقاله
  2. محصول
  3. خدمات
  4. سوالات متداول

همان طور که گفته شد، این اطلاعات باید به گوگل کمک کنند تا صفحه‌ی شما را بهتر بشناسد. بسیاری از افراد برای اضافه کردن این قابلیت‌ها به صفحه، تنها یک افزونه را روی وردپرس نصب می‌کنند و‌ آن را به حال خود رها می‌کنند با این تصور که انجام این کار وضعیت سئو سایت را بهبود می‌بخشد.

اغلب افزونه‌های مربوط دارای تنظیمات تخصصی و پیشرفته هستند و اگر به درستی تنظیم نشوند ممکن است حتی روی سئو سایت شما اثر معکوس برجای بگدارند.

برای مثال اگر یکی از خدمات سایت شما به عنوان مقاله شناخته شود، یا یکی از مقالات شما به عنوان محصول نشانه‌گذاری شود، سبب می‌شود تا گوگل جستجوکنندگان نادرستی را به صفحه‌ی شما هدایت کند و پس از مشاهده‌ی بازخورد منفی، سئو سایت شما آسیب زیادی را تجربه کند.

بنابراین اگر از تنظیمات این افزونه‌ها به خوبی اطلاع ندارید، توصیه می‌شود تا آن‌ها را به طول کامل از سایت حذف کنید. با توجه به حساس بودن برخی از تنظیمات سئو، بهتر است از متخصصین مربوط برای فعال‌سازی آن‌ها کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *